niedziela, 3 lipca 2011

SUSZ - Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie długim

Członkowie klubu sportowego SKS katolik.edu.pl wzięli udział w największej Polskiej imprezie triathlonowej w Suszu.

Po rocznych przygotowaniach udało się im ukończyć triathlon na dwóch dystansach. Pierwszego dnia prezes klubu i trener grupy młodzieżowej, Ludwik Sikorski, wziął udział w zawodach na dystansie długim, tzw. PółIronmanie (1900m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21 km biegu). Po 5 godzinach i 57 minutach zmagań z przeciwnikami i upałem udało mu się dotrzeć na metę.

Największym sukcesem okazał się być niedzielny start SKS. Na dystansie super sprinterskim wystartowali:

• Damian Racinowski

Najlepszy okazał się Piotr Niedzwiedzki, który uzyskał czas nieco ponad 57 minut, a Pola w swojej kategorii wiekowej stanęła na podium (3 miejsce).

10

To już nasz 2 start w Suszu, a 3 ogólnie w zawodach triathlonowych. Bardzo cieszy nas fakt, że na zawody przyjeżdżają całe rodziny dopingując swoje dzieci i rodzeństwo. Warto nadmienić, że w zawodach wystartowali także tata Poli Łuczywek (super sprint) oraz przyjaciel klubu, tata Marty i Ani - Dariusz Wolski, który w czasie nieco ponad 5 godzin ukończył dystans PółIronmana.

Gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy rodzinom startującym i zapraszamy wkrótce na obszerniejsza relacje z zawodów!